Dilek Duası  

Go Back   Dilek Duası > ASTROLOJİ BÖLÜMÜ > Burçlarınız

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
15 ile 21 Ağustos Arası Burç Yorumları nurcann Burçlarınız 3 30-11-11 05:59
Erkek Terlik Modelleri 2011 Burada nurcann Erkek Modası 0 22-08-11 00:58
Ayakkabı Dünyası Modelleri 2011 Burada nurcann Bayan Modası 0 22-08-11 00:50
Babet Modelleri 2011 Burada nurcann Bayan Modası 0 22-08-11 00:29
2011 Abiye Türban Modelleri Burada nurcann Bayan Modası 0 21-08-11 23:41

Yeni Konu aç Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 30-08-11, 15:06   #1 (permalink)
ÖZEL ÜYE
 
nurcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16-08-11
Mesajlar: 4.200
Konular: 1624
nurcann is on a distinguished road
Standart Ağustos Ayı Burç Yorumlarınız Burada

Ağustos Ayı Burç Yorumlarınız Burada

henüz ağustos ayına ait burç yorumlarını okumamış olan sevgili üyelerimiz için


Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan )
Sevgili Koçlar dost Aslan burcuna yığılan yıldızlardan alacağınız güçle hareketli ve inisiyatif alacağınız bir aya giriyorsunuz.
Para ve iş cephesinde güzel ve güçlü gelişmeler görünüyor.. Yaptığınız çalışmalar, aldığınız yeni sorumlulukların gereğini başarıyla yerine getirmeniz size bu ay maddi ve başka türlü kazanımlar getirecektir.
Beklenmedik bir tayin veya terfiye hazır olun derim. Aslında beklediğiniz bir şey ama beklenmedik zaman ve şekilde gelecek gibi…
Hazırsınız bu güce ve sorumluluğa..
Mekan değiştirmenin güçlü işaretleri var.. Bazı şeylerin hızlı gelişmelerin ardından yerine oturmasıyla mekanda değişimine neden olan olaylar sizi bekliyor.
Bu ay olaylar adeta yaklaşık 6 aylık bir sürecin sorgulanmasının sonuna gelmeye sevk edecek, durumlar somut olarak kendini belli edecek.
Her şey net ortada, kararlar da belli…
Transit Neptün’ün 11.ev ideal evinize geri dönmesiyle sanki son anda elde edilen bir güç veya son anda gerçekleşecek bir hedef sizi bekliyor bu ay. Ya da şöyle belirteyim, bir şeyler bir şekilde sizin istediğiniz gibi oluyor.
Transit yıldızlar sizin için de kolay değil epey zamandır ama bazı yıldız açıları adeta size kapı açıyor ve inisiyatifi bir şekilde size bırakıyor. Hayatınızda değişimleri yapmanız için… Yıldızlar da biliyor girişimci olduğunuzu ve bir şekilde elinize geçecek gücü kullanacağınızı ve inisiyatiften kaçmayacağınızı. Ama bu sefer siz de biliyorsunuz ki zoru başarmanız lazım..
Olaya şöyle bakın; yıldızlar kişileri boşuna bir yola sevk etmez.. Sizi hayat arenası içinde pişirmek istiyorlar, demek ki sizin daha büyük şeyler yapmanızı, hayat ivmesini yukarı taşımanızı istiyorlar, ayrıca anlaşılan o ki gelecek zamanlarda hayatın her alanında lider ve öncü olarak Koçları göreceğiz… Sınavlardan başarıyla geçen Koçları hayat sahnesinin baş rollerinde izleyeceğiz..
İşte bu bakımdan bu ayki yıldızlar zoru başarmanız için size adeta göz kırpıyor, kararlarınızı almanız için sizi kışkırtıyor..
Özetle bu ay hızlı kararların ayı sizin için.. Öyle kararın da böyle kararın da bir bedeli var; hangi bedel ödenmeye değer buna karar vereceksiniz ve verirken de kendinizi aynada göreceksiniz. Zayıf karnınızı açıkça tespit edeceksiniz. Ve bu zayıf noktanızla direnmeden, kendinize olan güveninizi azaltmadan yüzleşin ki bu konuda pişerek olgunlaşasınız.
Bu ay yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat edin derim. Bir de su ve sıvılara dikkat edin. Aldığınız ilaçlara keza. Sağlık alanı hassas görünmekte. Ayın ilk haftası özellikle hassas ama merak etmeyin Jüpiter şanslı gelişmelerle iyileşmeniz için destek vermekte.
Çark dönüyor ve hayatınıza önemli ve somut yenilikleri katıyor yıldızlar.. Adeta yaşam tarzınızı değiştiren ve belki de istediğiniz tarz bir yaşantıya sevk eden gelişmelere doğru ilerliyorsunuz. Ancak yeniden uyarmak isterim; bu sefer “sabrı” öğrenmelisiniz. Koçlar hızlı başlayıp çabuk sıkılır vazgeçerler. Vazgeçmek size bedel ödetir. Ya başlamayın ya da başlayınca aldığınız kararların getirdiği yenilikleri inisiyatifle hayatınıza katmaya devam edin. Zıt burcunuz Terazide Satürn varken halen, başkalarının da istekleri, talepleri olduğunu öğrenmek zorundasınız. Bundan korkmayın derim çünkü bazı yıldızlar size öyle destek veriyor ki, siz ne yapar eder yine kontrolü ele alırsınız veya en azından değişimle gelen yeni hayatınızda da size taze başlangıçlar yapma hevesi veren durumlar yaratırsınız. Bir şekilde her günü yeni bir gün yapmayı başarırsınız. Sorumlulukları oyuna çevirmeyi ve onlardan keyif almayı bilirsiniz…
Duygusal konularda ayın ilk yarısı abartılı duygular içinde olacaksınız. Uranüs-Venüs tatlı açısı sizi gözde yapacak ay boyunca, hem kendiniz hem başkaları sizi hediyelerle şımartacak. Bu ay en çok tatil için harcama görünüyor. Giyimde ve tatilde lükse düşme eğilimindesiniz.
Duygusal anlamda ya öyle ya böyle.. Yani bir çok mutlu ve neşeli bir çok diplerde… Ay sonlarına doğru duygusal halinizde netlik ve sağlıklı bir gidiş mümkün olmaya başlıyor.
Aşkta kadersel aşk için hazırsanız yıldızlar hazır buna..
Yeni aşk bekleyenlere ayın ilk yarısında tatil ve eğlence ortamlarında aşk var ve ay sonlarında iş ortamında, gündelik hayatın koşturması içinde bir aşk var gibi.. Sanki tanıdığınız biri ile bir aşk söz konusu olacak. Çevrenizde olan veya çevrenize katılmış biri ile yakınlaşma olabilir.
Parasal bakımdan ayın ilk haftası kazançlı ama 2.hafta deyince ihtiyatlı olmak gerekir. Kiminiz maddi bir şeyi elden çıkaracaksınız. Araba değiştirmek için de uygun bir zaman.. Evde yenilikler var. Taşınmayı düşünenler için uygun bir ay yukarıda bahsettiğim gibi. Kiminiz de ev için lüks harcamalara yöneleceksiniz.
Tatil yapmak isteyenler Aslan burcundaki güzel yıldızlardan destek alarak güzel bir tatil yapabilir.

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )
Bu ay yıldızlar sizin için hem çok iyi hem çok zorlu..
Bir süredir sizi rahat bırakan hayaller yıldızı Neptün Kova burcuna dönüyor. Ayrıca Kovanın zıt burcu Aslanda oluşan yıldız yığılması ve Aslanda geri pozisyonda ilerleyen Merkür kafanızı karıştırmaya niyetli.
Öte yandan maddi olarak doğru kararlar aldıysanız aynı sert açılı yıldızlar size parasal konularda yardımcı olmaya niyetli. Ödemelerinizi yapmak ve bazı yatırım planlarınızı gerçekleştirmek, parasal işleri düzene koymak adına güzel destek verecekler. Gelen fırsatları karlı kazançlara dönüştürmek zor olmayacak sizin için ay boyunca. Hesaplarınızı da düzene koyacaksınız.
Burcunuza yerleşen şans yıldızı Jüpiter’in ilk elden hayatınıza getirdiği şanslı gelişmeleri masaya yatırmak ve akıllı bir planla ilerlemek için uygun bir zaman ayrıca. Jüpiter ay sonunda retro pozisyon aldığında durup bir nefes alacaksınız, hayatınızdaki gelişmeleri, hayatınıza giren insanları, olayları gözden geçirecek, bir sorgulamanın ardından vardığınız sonuçlara göre daha kararlı adımlarla ilerlemeye devam edeceksiniz.
Transit Plüton dost burç Oğlakta ve 9.evde ilerlerken hayatınıza giren önemli ve değerli kişiler hayata başka türlü bakmayı öğretecek size. Bu ay özellikle yeni tanıdığınız bu kişiler size inanılmaz faydalı olacaktır. Ne istediğinizi ve nasıl yaşamak istediğinizi anlamanızda ufuk açıcı etkileri olacaktır.
Adım adım başka, farklı bir yaşam tarzına doğru ilerliyorsunuz..
Bu ay gerek iş, gerek aşk bakımından gerçekten önemli bir ay olacak sizin için.
Ancak uyarmak isterim sizi. Verdiğiniz doğru kararlara sahip çıkmanız lazım. Yukarıda bahsettiğim ve hayatınızı biraz karıştıracak gibi görünen yıldızlar sizi yanıltabilir, kafanızı karıştırabilir. Geri adım ve tereddüt sizi geriye iter. Verdiğiniz kararlara güvenin, daha sonra birileri aklınızı karıştırabilir. Ketum olun ve bildiğinizden şaşmayın derim.
Ayın 3.haftasından itibaren dost Başak burcuna yerleşecek Güneşten destek almaya başlayacaksınız yeniden. Ve Güneş’in inisiyatif gücü ile dediğinizi yapmanız, sözünüzün geçmesi mümkün olacak yeniden.
Transit Neptün ayın 5’inde Kovaya geçtikten sonra gerçekçi olmayı, ayaklarınızı yere sağlam basmayı ihmal etmeyin. Ve sizi yolunuzdan çevirmek isteyenlere de kulak tıkayın derim.
Neptün’ün muğlak enerjisi hayatınızı bir süre daha karıştırmak, dumanlı, belirsiz bir hava yaratmak niyetinde.. Durup düşünmek vakti.. Neptün Kovadan çıktıktan sonra netleşecek ortamın nasıl olacağı size bağlı.. Ne istediğinizi her zamankinden çok iyi bilmeniz gereken bir zamandasınız. Acele etmeden düşünmek için vaktiniz var ama kararlarınızın sizi uzun süre etkileyeceğini bilin ve özenli seçimler yapın derim.
Parasal bakımdan dediğim gibi bu ay şanslısınız, fırsatlar sizi bulacak adeta. Hızla toparlanma ve maddi durumu yükseltme şansınız yüksek. Bu ay iş ve sosyal ortamlarda favorisiniz, beğeni toplayacaksınız yaptıklarınızla. İçerde kafanız karışık ve hafif depresifken dışarıda popüler olmanın tezat durumları hakim..
Ev vs almak, yatırım için iyi bir zaman.. Bu konularda şanslı ve hızlı fırsatlar olacak sizin için. Elinize beklenmedik paralar geçecek.
Aşk ayın ilk haftası ile son haftası net görünüyor… Karışan durumların netleşmesi için bazı şeylerin yaşanması gerekiyor.. Belki karışıklık, kaos ne istediğinizi çok iyi bilmeniz için gerekli..

İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )
Sizin için güzel bir gelişme; 5 Ağustosta Neptün’ün dost Kova burcuna geri dönmesidir. Nisanda Balık burcuna girerek iyi giden bir süreci sekteye uğratan Neptün yeniden dost Kova burcuna dönerek size bire süre daha destek olmak niyetinde anlaşılan…
Neptün’ün Kovaya geri dönmesi bahar aylarında yaşanan bazı olayların geri dönmesi ve bazı fırsatların yeniden yakalanması demektir..
Neptün yarım kalmış bir hayalin tamamlanması için size fırsat tanımaya başlayacak yeniden.
Bazı konulara geri dönüş yapacaksınız anlaşılan.. Ama bu iyi bir dönüş olacak, yaşananların ardından ne istediğinizi daha iyi görmeye başlamanız, olayları daha iyi tahlil etme noktasına gelmeniz ve fotoğrafın bütününü iyi görecek derecede somut tecrübeler edinmeniz geri dönen durumlarla daha iyi baş etmenizi ve onları kendi lehinize fırsatlara çevirmenize yardımcı olacaktır.
Kanımca idealist ve tarafsız yani gerçekçi tutum size puan kazandıracaktır. Yani inandıklarınızdan şaşmayın derim.
Edindiğiniz yeni çevrenin ve yeni heveslerin, hobilerin vs tadını çıkarma zamanı bu ay. Yeniliklerin hayatınıza kattığı güzellikleri görecek ve mutlu olacaksınız. Değişimin getirdiği zorlukları aştıktan sonra artık zorluklar size eskisi gibi zor gelmeyecek, tecrübelerinizin artmasıyla olayları daha iyi kontrol edebileceksiniz. Hatta canınızı sıkan bazı şeylerle dalga geçmeyi de öğreneceksiniz.
Yıldızlar sizi ruhsal olarak çok güçlendirmekte, ruhunuzu dolduran, hayata vs her şeye daha manevi ve üst perdeden bakmanızı sağlayan bir güçle dolmaktasınız. Artık siz eski siz değilsiniz, bunu bu ay daha net anlayacaksınız.
Ay sonunda önemli bir şey elde edeceksiniz gibi. Aile yaşantınıza maddi-manevi güç kazandıran bir şey.. Kiminiz belki miras alacaksınız, ya da aileden gelen önemli bir maddi destek söz konusu. Kiminiz işte bir sorumluluk üsteleneceksiniz. Ve bu sorumluluk aile yaşantınızı da dengeye kavuşturacak. Bu tür gelişmeler sizi para harcamaya sevk edecek, ay boyunca harcamalar devam edecek.
Ayın ilk yarısında bir şeyin bitişi yeni bir şeyin başlaması söz konusu. Ama hedefleriniz için gerekli bir bitiş bu. Rotasız dolaşma, kararsız olma dönemi sonlanıyor çünkü. Eylem vakti, hayatı yoluna koyma zamanı.
Hayatın garip cilvelerini yaşadığınız bir süreçtesiniz bu aralar… Şaşırtacak sizi gelişmeler..
Parasal cephe iyi görünüyor. Sanki yıldızlar size ait olanı geri getiriyor. Yani birine borç verdiyseniz onu alacaksınız, ya da yasal veya başka yollarla bir yerlerden para girişi var size.
Sevdikleriniz veya ailenizden biri ile ilgili bir müjde alacaksınız. Onun bir mutluluğunu paylaşmanız söz konusu.
Parasal cephede gerçekten önemli bir şey var; değerli bir şeyin sahibi olmanız çok mümkün bu aralar.. Ayrıca sağlam yatırımlar için de çok elverişli bir dönem..
Bu ay İkizler için güzel bir sürpriz var…
Aşk ne durumda?...
Aşkta bu ay da ikilem devam ediyor.. İlişkisi olanlar sorunlardan sıyrılabilecek ve birlikte olmanın güzelliklerini yaşayacaklar. Bir barışma, bir dönüş söz konusu gibi. Karmaşadan netliğe doğru bir gidiş söz konusu. Bu bakımdan bu ay yaşayacaklarınız çok önemli.
Ne olursa olsun yıldızlar ilişkinizi düzeltme fırsatı verecek ve taşlar yerine oturacak adım adım. Yeni aşk bekleyenler sürpriz telefon alabilir, şaşırtıcı bir karşılaşma yaşayabilir. Ancak sanki bu kişi tanıdığınız biri.
Sevdiğiniz bir arkadaşınızla ilgili bir üzüntü söz konusu olabilir..

Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz )
Komşu Aslan burcuna yerleşen Güneş ve Venüs size maddi olarak güzel haberler getirmeye niyetli görünüyor. Kiminiz işte sürpriz paralar alacaksınız, kiminiz yaptığınız işi büyütmek adına hızlı ve olumlu hamleler yapıp maddi karşılığını kısa sürede alacaksınız, kiminiz de aileden alacağınız maddi destekle rahatlayacaksınız.
İşte güzel sürprizler bekleyenler için iyi bir ay.
Kardeşler ve aile ile bir konuda bir araya gelme ve bazı önemli ve olumlu kararlar almanız söz konusu, birlik içinde bir plan yapıp uygulamaya koyacaksınız. Bu hem maddi durumu genişleten hem işleri yoluna koyan bir plan gibi. Karşılıklı destek verecek, sorunları kısa sürede aşmaya çalışacaksınız. Ancak bitmesi gereken bazı işler var, sanırım önce onların halledilmesi gerekiyor, birlik içinde aldığınız kararı uygulamak için.
Ayın 3’nde burcunuza giren mücadele yıldızı Mars sizi ay boyunca koşturacak anlaşılan. Bir önemli konuda, amacınıza ulaşmak adına epey ter dökeceksiniz. Bu arada belki de verdiğiniz bir kararın sonuçlarını test etme imkanı bulacaksınız.
Mars kimi Yengeçlere yollar yaptıracak ay boyunca. Mars kendinize olan güven ve inancı yükseltirken girişimlerinize hız verin derim. İnançla ve umutla beklediğiniz bir şey elde etmeniz için zamanı. Bu sizi şu an en çok meşgul eden konu neyse onunla ilgili. Kiminiz bir yol ayrımındasınız, belki de tası tarağı toplayıp gitme aşamasındasınız, belki bir iş hedefiniz var, kiminiz de uzak yerlerden beklediğiniz bir habere kulak dayamışsınız. Beklediğiniz haber geliyor ancak dediğim gibi gerek Merkür’ün ayın 26’sına kadar retro olması gerekse Neptün’ün Balıktan ayrılıp Kovaya geri dönmesi eksik ve halledilmesi gereken şeylere işaret etmekte. İşte bu yarım kalan işleri tamamlamak, gerekli ön hazırlıkları yapmak ve asıl hedefinize ulaşmak ay sonunu bulacak gibi. Belki de gelecek ayın sonunu bulacak gibi görünüyor. Koşturmacanız bir aydan fazla süreceğe benzer.
Yıldızlar bu ay önceliklerinize vurgu yapıyor.. Beklentilerinizi, önceliklerinizi derleyip toplamanız ve hayatınızı kafanıza göre organize etmeniz, yaşantınızı daha iyi ve kaliteli bir noktaya taşımak adına hedeflerinizi yeniden belirlemeniz ve güzel bir yol planı yapmanız için yıldızlar çok elverişli bu ay. En azından plan aşamasında derleyip toplamanız için tam zamanı. Buna ihtiyacınız var zaten, epeydir dış koşulların sürüklenmesine maruz kalıyordunuz, şimdi en azından düşüncede inisiyatif size geçiyor. Dikkatinizi geçmişe, olana olmayana vermeyi bırakıp bugün ve yarınla ilgilenmeye başlıyorsunuz ve kendinizle ilgilenmeye daha fazla zaman ayırıyorsunuz.
Sürpriz bir deniz yolculuğuna ne dersiniz? Evet, bazı Yengeçler için piyango gibi bir tatil imkanı çıkacak gibi.
Eski ve yeni dostlarla tesadüf kavuşmalar söz konusu.
Bu ay iş başvurusu yapmak isteyenler varsa, çekinmeden yapsın derim, belki yanıtı hemen gelmeyebilir ama emin olun güzel ve amacınıza uygun işi elde edeceğiniz zaman bu zaman, tohumlar bu ay atılıyor anlayacağınız.
Öte yandan bazı gergin açılar da var ki adeta bir süreliğine hayatınızı kitliyor ama hayatınızı kitleyen sorun ne ise ona takılmayın derim, olumlu ve açık kanallara yönelin, bu ay mümkün mertebe pozitif odaklanmaya özen gösterin. Eğer soruna odaklanırsanız, hem fırsatları göremezsiniz hem de hayatınızı adeta bir savaş alanına çevirirsiniz. Bu ay pozitif olma oyunu oynayın, çözemediğiniz sorunu da kabul edin. Çözebildiklerinizle uğraşın.
Yıldızlar hem çok gergin hem pozitif enerjiler içindeyken, size bir mesajı olsa gerek… Bak, pozitif alanlar varken hayatında, sen sadece sorunu düşünüyor ve onu kabul etmeyip direniyorsun!... Yapma, ilerlemek isteyen insan olaylara geniş bakan ve gerçeklere direnen değil, eline geçen fırsatları değerlendiren kişidir, diyor gibi. Zaten gerginlik veren sorunu çözmeniz gelecek aydan itibaren mümkün olacak.. Her şeyin bir çözüm zamanı vardır…
Aşka bakarsak, ilişkisi olanlar ve evliler için güzel bir ay. Aile veya işte veya başka bir konuda, hayatınızı adeta kitleyen bir konuda gergin anlar yaşayacaksınız ama sevgiliniz veya eşinizle olan güzel ilişkinizi pekiştiren, derinleştiren gelişmeler de olacak. Belki de sorunlar sizi daha güçlendirecek ve birbirinize bağlayacak. Plüton’un ilişkiler evinizde olması tabii kolay ilişkiler vermiyor size ama Plüton etkisinde gerçek ve derin ilişki kendini belli eder. İnce bir eleme ve zorlu tecrübe ilişkinizin kalıcılığını test etme imkanı da verir ki bu ay öyle aylardan biri…

Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos )
Bu ay Güneş burcunuzda iken güçlüsünüz. Üstelik Venüs’ü de yanına almış ki değmeyin keyfinize. Sürpriz sürpriz sürpriz.. Yollar, haberler sürprizli ve şaşırtıcı.. Her an seyahate çıkabilirsiniz, her an birileri gelebilir ve hiç planlamadığınız güzel olayların içinde bulursunuz kendinizi.
Bu ay ayrıca bazı şeyler planlamadığınız gelişmeler sonucu gerçekleşecek, adeta gökte ararken yerde bulacaksınız.
Bu ay şansınız yüksek, bunun verdiği bir keyif hali içindesiniz ay boyunca…
Ancak bazı olaylar geri dönecek Neptün’ün Kovaya geri dönmesiyle beraber. Bu da geçen sene ve aylarda yaptığınız bazı hataları tekrar etmenize neden olabilir. Jüpiter’in verdiği aşırı güven duygusu sizi yanıltabilir, iyi planlayın derim yapacaklarınızı, özellikle aşk ve iş ilişkilerinde. Neptün hataları tekrar etmeniz için geri dönmüyor, size hatalarınızı göstermek ve düzeltmek için fırsat tanımak adına geri dönüyor.
Ay boyunca hareketli ve girişimci olacak ve bunun maddi meyvelerini ay sonuna doğru almaya başlayacaksınız. Önemli iş görüşmeleri ve teklif söz konusu. Hatta ikilemde kalacaksınız, hangisi daha iyi diye.. Belki de eski bir iş yerinizden çağırılmanız söz konusu. Ancak sanırım yeni size yeni ve iyi kapılar açar gibi. Kendinizi yenilemek için iyi bir zaman çünkü. İş koşullarındaki değişimlere adapte olursanız daha kazançlı çıkarsınız.
Marsın 12.evinize girmesiyle gizli düşmanlıklara dikkat edin derim ay boyunca. Gizli kapalı işler olacak gibi.. Belki de sizin bazı gizli işleriniz olabilir. Bu tür şeyler bir süre gizlenebilir ama gizli kalması çok sürmez.
Kimi Aslanların sanki gizli bir hedefi, arzusu bir anda gerçekleşecek ve hemen arkasından bu hedefi sınayan, hayatınıza neler katacağını anlamanızı sağlayan hızlı olaylar yaşayacaksınız. Bunlar perde arkasında yaşanacak gibi ilk önce, belki de gizlenmesi gerekiyor..
Sürpriz bir beklentisi olan Aslanlar için gerçekten ilginç ve evleşirli bir ay.. Aşk mı bekliyorsunuz, belki bebek, belki bir tatil, belki yeni bir yere yerleşmek..
Kimi Aslanlar da çok istedikleri bir hedefleri için bu ay önemli görüşmeler yapacak, güzel fırsatlar umut verecek ancak sonlanması için birazcık daha bekleyecekler.
Yatırım yapan Aslanlar için ilk hafta ve son hafta iyi görünmekte..
Aşk için gerçekten güzel, keyifli ve sürprizli bir ay sizi bekliyor. Çok beğenilecek, girdiğiniz ortamlarda cazibeniz, sıcak kanlılığınız ve kendinize güveninizle göz dolduracaksınız, ilgi odağı olmayı başaracaksınız.
Bu ay yeni aşk bekleyenlere ilginç bir aşk var sanki, belki farklı kültürden birine gönlünüzü kaptırabilirsiniz.

Başak Burcu ( 23 Ağustos-22 Eylül )
Ayın ilk günü burcunuza geçen Ay, ayrıca burcunuza giren Merkür ile önemli bir hamle yaparak aya başlıyorsunuz. Bu kiminiz için bir yasal işlem, kiminiz için bir iş görüşmesi veya teklifi, kiminiz için planlanmış bir seyahat.
Ayın ilk haftası kafa karışıklığını gideren ve işlerinizi yönlendirmede size ışık tutan ve şans veren enerjiler altındasınız. Daha sonra yıldızlar karıştırsa da ortalığı siz sabırla ay sonunu bekleyin ve çabalamaya devam edin derim.
Yani ayın ilk haftası hızlı bir hamle ve hedefe kement atma söz konusu.
Ardından ay boyunca bununla ilgili atılımlar devam edecek. Bir özleminiz var, onu gerçekleştirmek hedefiniz sanırım.
Güneş 12.evinizde ve yanında Venüs var, ay boyunca duygusallığınız yüksek, canınız sanatla, güzel şeylerle ilgilenmek isteyecek. Yaratıcı işlerle uğraşanlar için son derece verimli ve ilham dolu bir ay olacak.
Bu arada sizi şaşırtan ve beklediğinizin ötesinde yüksek bir destek alacaksınız önemli kişi ya da kişilerden.
Ay boyunca alerjik sorunlara, ilaçlara ve sıvılara dikkat edin derim. Böcek ısırmalarına karşı dikkatli olun ayrıca.
Gerçekten bu ay çok önemli bir ay olmaya aday sizin için. İş görüşmesi yapacak olan, teklif bekleyen, önemli bir işe/projeye veya anlaşmaya imza atmak isteyenler için çok iyi bir ay ama bu ay Merkür’ün retro olup Başaktan Aslan burcuna dönmesi ve ay sonlarına kadar Aslanda kalması sizin bu önemli imzanıza bazı engeller çıkaracaktır. Ama merak etmeyin bu önemli ve altına imza atacağınız şey her ne ise gerçekleşecek, engeller mani olamayacak. Sadece gününü uzatacak ve bu uzama belki de hayrınıza. Belki tam hazır olmadığınızı görüp eksiklerinizi hızla tamamlamaya yöneleceksiniz ve daha sağlam bir başlangıç yapabileceksiniz. Özellikle yasal prosedürlerin tamamlanması veya sizi tatmin eden bir noktaya gelmesi için azıcık daha sabır gerekiyor.
Bu arada başka işlerinizi yoluna koymak için de size zaman tanınmış olacak.
Gizli ve önemli dostların desteği altındasınız bu ay.
Kiminize de gizli, henüz açıklamadığınız önemli bir amaç inanılmaz güç ve kararlılık verecek. Zaten acele etmeden ilerlemeniz ve belki de bir süre gizlemeniz gerek bu niyetinizi. Sanki hamlenizi yapıp geri çekilmeniz ve gelişmeleri takip etmeniz gerekecek, girişiminizi test etmek adına. Yani bir yem atıp çekilin ve izleyin manzarayı..
Parasal bakımdan bu ay sanki beklediğiniz bir parayı engelleyecek gelişmeler olacak ve canınız sıkılacak. Belki de bir banka ile kavgaya tutuşacaksınız. Hesaplarla uğraşmak bu ayın sıkıcı yanı sizin için. Ayrıca belki sağlık giderleri olacak hesapta olmayan.
İşte terfi, yükselmek, pozisyonunu güçlendirmek ve artırmak isteyenler bu ayı iyi değerlendirsin derim. Gerçekten bu ay dost kişilerin önemli destekleri arkanızda. Ayrıca sizin de yardımınız dokunacak bir dostunuza ya da dostlarınıza. Karşılıklı bir dayanışma da söz konusu olabilir.
Bu ay gerçekten dış olaylar da size yardım edecek, şerden hayır doğar misali.. Belki de bir sorun daha büyük bir sorunun önünü kesecek…
Bir de sanki parasal bir konu vesilesiyle birini yakından tanıma imkanınız olacak… Bu kişi tanıdığınız biri ya da tanıdığını sandığınız biri.. Siz siz olun bu ay kimseye borç vermeyin derim ne olur ne olmaz..
Aşkta neler var? Evli Başakların hafif sıkıntıları var, parasal konular tartışma yaratabilir. Bir de ani rahatsızlıklara karşı önlem almakta fayda var bu ay. Çocuklarla ilgili mutluluk var Başaklar için.
İlişkisi olanlar mutlu, hatta bazı ciddi kararlar almanız mümkün birlikte.
Bir gizli hayranınız garip bir olay vesilesiyle ortaya çıkabilir. Belki bu kişi eski bir sevgili olabilir. Aşk ay sonunda hoş bir noktaya taşınabilir.. Hayır diyemeyeceğiniz bir aşk bu…

Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )
Sizi önce şaşırtacak, belki de şok edecek ve ardından sevindirecek, rahatlatacak bir gelişme var. Yani beklemediğiniz bir şey size içten içe istediğiniz bir dileğinizi eyleme dökme imkanı verecek gibi.
Ama iş o kadar kolay görünmüyor.. Çünkü bu şaşırtıcı gelişme olayları kitleyen türden.. Ve eyleme koymaya niyet ettiğiniz şey de tepki çekebilir.
Bu gelişmeyi kiminiz işte kiminiz ailede yaşayacaksınız.
Ayın dikkat çekici diğer bir gelişmesi ise sanırım parasal konuda, yatırım alanında olacak. Geçmişte yatırım için attığınız doğru adımların güzel sonuçlarını yaşayacaksınız, aldığınız malın değerlenmesi söz konusu. Kiminiz de henüz tamamlanmamış bir mirasın kalanını alabileceksiniz.
Özetle, parasal cephe iyi görünüyor.
Bu ay sizin de sıvılara, ilaçlara karşı dikkat etmeniz gerekiyor. Yanlış tedavi sorun yaratabilir, uyanık olmak gerekir buna karşı.
Kimi Teraziler de sanki zayıflamak adına rejime yönelecek ancak pek uygun zaman değil sanki..
Kiminiz bir aile büyüğü ile kiminiz de işte otorite takımı ile bir mücadele içinde olacaksınız. Güçlüsünüz, istediğinizi koparmanız mümkün ancak olayları kitleyen gelişmeler var, belki de zamanı değil bazı şeyleri istemenin. Size tavsiyem hedefinizi, istekleriniz ortaya koyun ama aşama aşama gidin, şartları çok zorlamayın. Güçlü durun ama uzlaşma kanallarını açık tutun. İnat etmeyin. Hızlı olmanız ve zamanlamayı iyi ayarlamanız gerekiyor.
Şartların istediğiniz düzeyde olması biraz zaman alacak, sabırla ilerlemeniz gerekecek.
Sanki bazı bozulan ilişkilerinizi düzeltmek için bir çaba içine gireceksiniz. Eski defterler açılacak ve size kırgın kişilerin kalbini kazanmaya çalışacaksınız çünkü onların dost olduğunu anlayacaksınız.
Bu arada bir kişi konusunda da kafanız karışacak.. Dedikodu mu yoksa sizin iyiliğiniz için konuşan biri mi anlamakta zorlanacaksınız.. Bu konuda dost uyarılara kulak verin derim. Ya da içinizdeki sesi dinleyin..
Epeydir ihmal ettiğiniz sevgiliniz veya eşinizle ilgilenme imkanı bulacaksınız ay sonlarında.. Birlikte mutlu eden, güzel bir karar alacaksınız ayrıca. Bu belki yatırımla alakalı bir şey belki bir çocuk sahibi olmak isteği.
Bu ay kulağınıza gelen haberlere hemen itibar etmeyin, dedikodu mu, ortalık karıştırmak mı niyet yoksa gerçek mi anlamanız için olayların gelişmesini bekleyin. Ve gerçeği dostlara danışın..
Kiminiz için aniden ortaya çıkan bir iş seyahati planlarınızı bozacak gibi. Yollarda kaza riskine dikkat edin derim bu arada. Karmaşa ve aksilik olabilir yollarda.
Aşk bekleyen terazileri bu ay sosyal ortamlarda, meslek grubu içinde ani bir aşk yakalayabilir. Girdiğiniz sosyal ortamlarda popüler olacaksınız, birinin beğenisini çekeceksiniz. Belki de arkadaşlıktan doğan bir aşk çıkacak.. Hayli şaşırtıcı bir aşk bu çünkü.

Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )
Geçen aylar yaşanan olaylara bir geri dönüş yaşanacak. Bazı gelişmeler eski mevzuları uyandıracak ve bu vesileyle eksik kalmış şeyleri tamamlamanız gerekecek. Belki de kafanızdaki soru işaretlerini çözen şeyler öğreneceksiniz. Ama bu arada duyduklarınız tezat ve karışık olabilir, neye inanacağınızı bilemez hale gelebilirsiniz. En iyisi gelişmeleri takip edip sonucu görmek olmalı.
İşle ilgili yönetim takımı veya önemli kişilerle yapılan görüşmelerden güzel ve sevindirici ve hızlı sonuçlar almanız mümkün. İşte ihtiyacınız olan yenilikler sizi mutlu edecek.
Öte yandan bazı kişiler huzurunuzu kaçırmaya niyetli. Bu yakın tanıdıklar, akraba falan olabilir.
Kiminiz de sanırım sağlıkla ilgilenmek durumundasınız. Ani beliren sağlık sorunu hızlı tedavi gerektirebilir. Tabii bu sizin için hayırlı olur çünkü sağlığınızı bozan bir rahatsızlıktan kurtulmanız gerekir.
Güneş ve Venüs tepenizde iken, abartılı bir şekilde yenilik arayışı içinde olacaksınız, yani sizi meşgul eden meselelerden uzaklaşmak isterken fazla tepkisel bir eğlenme veya boş verme içine gireceksiniz. Kiminizin içinde de adeta abartılı beğenilme arzusu yükselecek, farklı tavırlarınız gözlerden kaçmayacak. Ay sonu duygusal bakımdan bir dengeye kavuşmanız mümkün olacak.
Bu ay kiminiz önemli kişilerle ve kiminiz aile büyükleriyle yoğun iletişim içinde olacak.
İşte önemli bir hedefiniz var, bunu üst düzey kişilerle görüşmelerin ardından somutlaştırma şansınız yüksek ancak eski mevzular yeni işe veya projeye başlamanızı engelleyebilir ya da iş yerindeki meseleler başlamanızı engelleyebilir.
Bir de sanki bir hayaliniz var, işte onu gerçekleştirmek için en iyi zaman ayın sonları.. Sizi mutlu eden bir hayal bu. Belki büyük belki küçük ama mutlu edecek kesinlikle.
Ay sonlarından itibaren değerli ve önemli dostlarla bir araya gelme söz konusu. Kiminiz de meslek grubu içinde sevdiğiniz ve saydığınız kişilerle bir araya gelip belki de birlikte bir proje üzerinde keyifle çalışacaksınız. İşinizi yeniden sevmenizi sağlayan ve size mesleki heyecan veren bir işin üzerinde olacaksınız.
Evde evcil hayvan besleyen varsa, onun sağlık sorunu ile uğraşabilir. Ya da onunla alakalı bir sorunla meşgul olabilirsiniz.
Aslında hayatınıza ivme kazandıran güzel gelişmeler var, kendinize daha fazla güveniyorsunuz ve çevrenizin giderek geliştiğini görüyorsunuz ancak hayatınızı muğlak hale getiren bir sorunun yeniden uyanması ve onunla alakalı karışık durumlar kiminizin işini kiminizin aile hayatını derinden etkiliyor. Köklü bir mesele bu. Ve çözümü de 2 günlük bir şey değil, en iyisi zamana yaymak ve yeni heveslerinizle, yenilenen umudunuzla gündelik hayata odaklanmaya çalışmak olmalı. Kiminiz için de bu sorun uzaktan bir yakınınızla ilgili olabilir. Onun sorununu çözmeden size rahat pek yok gibi.
Bu arada, sanatla uğraşan Akrepler varsa, kendinizi göstermenin tam zamanı, yıldızınız parlayacak!
Aşk nasıl derseniz, önemli bulduğunuz birileri tarafından beğenilmek gururunuzu okşayacak.. Ayrıca bazınız için ise arkadaşlıkla başlayan bir ilişkinin duygusal ilişkiye dönmesi mümkün görünüyor. Bazınız ise eski aşk hesaplarını yeniden masaya dökmek zorunda kalacaksınız.

Yay Burcu ( 22 Kasım-21 Aralık )
Güneş ve Venüs dost Aslan burcuna geçmişken keyfiniz yerine gelmiştir. Uzaklar, tatil ve uzaktaki yakınlarla mutlu kavuşmalar keyfinizi artıracak. Yollar güzel sürprizlerle dolu.
Uzakta bulunan yakınlarınızdan güzel haberler almanız da mümkün.
Keyifli bir ay sizi bekliyor.
Mars zıt burcunuz İkizlerden çıkınca rahatlayacaksınız, en azından birkaç aydır üzerinizdeki baskılar yok olacak. Daha rahat hareket edebileceksiniz. Ancak geçen ayları aşırı stres içinde geçirenleri uyarmak isterim; ani beliren bir rahatsızlık peydah olabilir, sağlınızla ilgilenmeniz gerekebilir.
Kiminiz için ise, aşırı harcamaların bir dökümü ve ödemelerini yapma zamanı. Yengeç’e geçen Mars sizi ha bire para ödemeye sevk edecek.
Bu arada, geçen ayların bir meselesinin geri dönmesi belki de sizin için bir fırsat olacak şayet stres içinde halletmeye koyulmaz ve soğukkanlı olursanız. Ay sonuna kadar sizi uğraştıracak bu meseleyi doğru hamleler yaparsanız ay sonunda dost ve önemli kişilerin desteği ile de istediğiniz bir noktaya taşırsınız. Bu mesele ile uğraşırken, geçen aylarda attığınız doğru adımların ne kadar yerinde olduğunu ve yanlış adımların da karşınıza çıktığını göreceksiniz ve bu hataları düzeltmek için dost Aslan burcundaki güçlü yıldızlardan güç alacaksınız. Yani meseleyi çözmek için iyi bir zaman diyebilirim. Hayatınızda muğlak bir atmosfer yaratan, belirsizlik yaratan bu meselenin çözümü için yıldızlar size destek konumunda, yeter ki sakin ve doğru hamleler yapın ve birilerinin sözüne kulak asmayın. Sizi yanıltmak isteyenler çıkabilir, yanlış bilgi alabilirsiniz. Merkür retro iken bilgilerinizi iki kere kontrol edin derim.
Sürpriz seyahatler var. Ayrıca sevdiklerinizle sosyal ortamlarda mutlu görüşmeler yapacaksınız.
Bu ay ketum olmanızı tavsiye ederim. Birileriyle aranıza girmek isteyen biri var sanki.. Akıllı ve ketum giderseniz o kişinin maskesi yakında düşer.
Para cephesi hayli zor görünmekte. Kitlenme sizin para cephenizde. Ama merak etmeyin şans yıldızı Jüpiter sizi maddi olarak korumakta, bir şekilde badireleri kolay atlatmanız için adeta şifalı ve şanslı gelişmeler getirecek hayatınıza.
Yollardan ya da tanıdığınız yetkili kişilerden sürpriz bir iş teklifi almanız her an mümkün. Kiminiz de bir işbirliği teklifi alacaksınız.
Yaşlı yakını veya akrabayla ilgili bir sağlık haberi almanız mümkün.

Oğlak Burcu ( 22 Aralık-19 Ocak )
Planlarınızı bozan gelişmelere hazır olun. Ancak bitmesi gereken işler de bitmeli..
Tabii birileri araya girip de işinizi karıştırmazsa… Bu ay birine ciddi ciddi öfke kusacaksınız anlaşılan, rest çekmek isteyeceksiniz adeta ama kanımca zamanı değil.. En iyisi sorumluluk üstlenmeniz ve işlerinize odaklanmanızdır.
Parasal hesaplarınıza dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz, ancak para bir yerden çıkarken bir yerden de girecek gibi. Yaptığınız hızlı girişimlerden gelen paralarla rahatlayacaksınız. Ayrıca ay sonunda maddi konuların rayına girmesiyle yatırım hesaplarıyla ilgilenmeyi arka plana atacaksınız, dikkatinizi bazı yönetimsel veya yasal konulara, üst düzey kişilerle görüşmelere vereceksiniz. Çünkü sorun geliyor…
Üst düzey kişilerle sorunlarınızı çözmeniz bu ay zor…
Ancak taşın altına elinizi koymanız da gerekecek..
Bir plan dahilinde gitmeniz lazım. Kimi sorunları kısa sürede kimisini uzun vadede çözmek için sıraya koymak iyi olacaktır.
Ay sonunda iş yerinde çıkabilecek kriz durumuna karşı sakin olmak ve şartları zorlamamak gerekir ve biraz zaman vermek gerekir.
Evle ilgili ayın başlarında planladığınız şeyleri hızla yapabileceksiniz. Masraflar fazla olsa da bir şekilde halledeceksiniz.
Parasal bakımdan özellikle de uzun vadede yaptığınız iş planına güveniyorsunuz ki bunda haklısınız. Adım adım ilerleme büyük hedeflerinize götürmekte sizi.
Uzaklarda bulunan yakınlarla güzel görüşmeler, mutlu paylaşımlar söz konusu. Ayrıca bir özlem gidermeniz mümkün.
Taşınmayı düşünenler için aslında zamanı gelmiş, beklediğinizin ötesinde masraf çıkabilir ama buna da hazırlıksınız.
Daha önce atmış olduğunuz önemli ve doğru bir adım bu ay çok işinize yarayacak ve sizi bu ay gergin bir krizin içine çeken sorundan da sıyıracaktır. Bir güç, bir yetki elde etmişseniz ki öyle görünüyor, bu size bir basamak atlatmış gibi. Kariyerinizi de pekiştiren bir güç elde etmişsiniz. O yüzden bu ayki işte çıkabilecek sorunlar çetrefil olsa da, size zarar verecek boyutta olmayacaktır. Akıllı planlarınız işe yarayacaktır ayrıca.
Aşk cephesine bakarsak; bekar Oğlaklar gizli ve kısa maceralara meyilli bu ay.. Kiminiz de bir ilişkiyi farklı bir boyuttan görmek imkanı bulacak. Evli Oğlaklar gözlerden ırak bir tatil yapma düşüncesinde. Ayrıca lüks harcama söz konusu ev için. Tatil planı sanki ay sonu daha uygun gibi. Yine de bir kısa tatil imkanı doğabilir ayın başlarında.
Bu ay açık çatışma, tartışmaya karşı dikkatli olmanız gerekir. Sabrınızı taşıran durumlardan uzaklaşmak ve düşünmek için zaman kazanmak iyi gelebilir. Aksi takdirde karşılıklı bir inatlaşma sorunları tırmandırabilir.

Kova Burcu ( 20 Ocak-18 Şubat )
Kiminiz evi kiminiz işi güzelleştirmek adına gayretle işe koyuluyorsunuz.
Bu ay en çok estetik, güzellik ve bakımla ilgilenmek isteyeceksiniz. Ayrıca girdiğiniz ortamlarda da şıklığınız ve bakımınızla göz doldurmak isteyecek ve bunu başaracaksınız.
Öte yandan aşk meselesi sanki biraz karışacak gibi. Bazı mevzuların tekrar etmesi veya eski konuların geri dönmesi sizi ilişkinizle yakından ilgilenmeye zorlayacak, ilişkinizi masaya yatırmanız gerekecek.
Evle ilgili yatırım düşüncesinde olan Kovalar için çok iyi bir zaman diyebilirim. Şanslı gelişmelerle evle ilgili planlarınızı eyleme dökeceksiniz.
Geçen ay bir iş teklifi alanlar ya da bir projeye falan başlayanlar için hummalı bir çalışma dönemi başlıyor. Ancak iş yerinde işini yapmayan ya da işinize engel olan biri hayli canınızı sıkacak, belki de onunla yolları ayıracaksınız. Zaten o kişiye ihtiyacınız da kalmamış.
Burcunuza geri dönecek Neptün’ün yine planlarınızı karıştırması ve ne istediğinizi bilememenize, yani bir kafa karışıklığına yol açacak gibi.
Kimi Kovalar ise sürpriz bir iş teklifi ile karşılaşıp bir anda yaptığı işi askıya alacak ve hevesle yeni işe dikkatini verecek gibi. Ama eğer bu ikinci bir iş ise güzel, asıl işinizi yarıda kesmeyi gerektiren bir iş ise bence yanlış olabilir. Zaten bir hevesle başlanacak ve sonu henüz belli olmayan bir iş.. Ayrıca kısa vadeli ve hızlı ilerleyen ve hızlı biten bir iş, bir proje, işbirliği falan ise size bir süre keyif verecek ve çabuk para kazandıracak bir iş olacaktır, bu durumda katılmaktan bir zarar gelmez.
Aşk cephesine bakalım…
Cazibeniz yerinde ama kafanız karışık.. Bekar Kovaların aşkta ikilem içinde kalması mümkün bu ay..

Balık Burcu ( 19 Şubat-20 Mart )
Ayın başlarında gelen bir iş önerisi bazı meselelerin ön plana çıkması ile askıya alınacak gibi. Yapacağınız görüşmeler pozitif görünmekle birlikte bir anda girişilecek bir işe benzemiyor. Bazı tecrübelerden geçmek, ön hazırlıklar gerektiren bir iş gibi.
Ay boyunca siz de sağlığınıza dikkat edin derim, yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat edin. Kiminiz bir diyete girmeye niyetlisiniz.
Bu ay bir hedefiniz içim girişim yapacaksınız ama maddi koşulların uygun hale gelmesi için sabırla ilerlemeniz gerekecek. Sosyal ortamlarda kafanızdaki bu işi ya da projeyi dost bulduğunuz kişilerle paylaşacak ve ilginç kişilerden destek alacaksınız. Ancak siz yine de kendinize güvenin derim, destek vermek isteyenlerin temeli yeterli olmayabilir. Verilen sözlerin havada kalması riski var..
Bu ay dedikodulara dikkat etmek gerekecek ayrıca, farklı farklı konuşmalar, haberler ortalığı karıştırabilir. Duyduklarınıza hemen inanmayın derim.
Dost kişilerle ve yakınlarla ilişkiniz bu ay daha sıcak bir noktada.
Para konusunda dikkatli olmanız lazım bu ay, beklenmedik masraf ve borçlara açık bir ay.
Aşka bakarsak; ay sonlarında sürpriz bir karar almanız mümkün sevginizle birlikte ama bu erken bir karar mı olacak acaba? Kanımca olumlu bir karar olur. Ay sonunda sevip-sevildiğinizi anlayacağınız güzel anları paylaşacaksınız.
Bu ay ailenizle ve özellikle de bir büyüğünüzle ilgilenme zamanı.

dilekduası.com

konu alıntıdır
nurcann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 30-11-11, 03:19   #2 (permalink)
TECRÜBELİ ÜYE
 
Üyelik tarihi: 16-11-11
Mesajlar: 1.528
Konular: 0
birkul is on a distinguished road
Standart

faydalı bir konu teşekkür ederiz emeğinize sağlık
birkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30-11-11, 04:20   #3 (permalink)
TECRÜBELİ ÜYE
 
Üyelik tarihi: 19-11-11
Mesajlar: 1.534
Konular: 0
varol is on a distinguished road
Standart

teşekkürler elinize sağlık site ve konular çok faydalı
varol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı

Hizli Erisim


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:06.


Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımları iletişim bölümünden bizlere bildirebilirsiniz