Dilek Duası  

Go Back   Dilek Duası > DİLEKDUASI EVRENSEL ENERJİLER > Reiki Teknikleri Konular

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Reiki Tarihçesini Öğrenelim nurcann Reiki Teknikleri Konular 5 10-12-11 02:43
Tera Mai Reiki Nedir Öğrenelim nurcann Reiki Teknikleri Konular 5 10-12-11 02:42
Reiki Derecelerini Öğrenelim nurcann Reiki Teknikleri Konular 5 10-12-11 02:42
İslamda Reiki Konusunu Öğrenelim nurcann Reiki Teknikleri Konular 5 10-12-11 02:41
Reiki Faydaları Nelerdir Öğrenelim nurcann Reiki Teknikleri Konular 5 10-12-11 02:41

Yeni Konu aç Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 21-11-11, 21:21   #1 (permalink)
ÖZEL ÜYE
 
nurcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16-08-11
Mesajlar: 4.200
Konular: 1624
nurcann is on a distinguished road
Standart Kundalini Reiki Nedir Öğrenelim

Kundalini Reiki Nedir Öğrenelim

Kundalini Reiki hakkında bilgi edinmek isteyen sevgili dilekduası.com üyelerimize yazalım

Kundalini kelime anlamı olarak, Hintlilere göre omurga dibinde kendi etrafında kıvrılmış bir yılan gibi görünen güçtür.Bu gücün çeşitli hareketler sonucunda uyarılması bedendeki yedi chakra boyunca yukarı çıkmasına ve bu chakra' ların sırayla çalışmasına neden olur.Uygulanan işlemde son olarak tepe chakra ya sıra geldiğinde aşarsınız. Bu prematüre uyanma sonucu yaşanmış fiziksel ve ruhsal gelişim, oldukça güçlü bir reiki sistemi kundalini reiki ile yaşanmaktadır. Usui reiki 1.-2.-3. seviyeye eş değerdedir.

Zamansız uyanmış kundalini enerjisinin vücuda verdiği zararlara da iyi gelmektedir. Yeryüzü, kundalini ve reiki enerjilerinin kombinasyon çalışması kundalini reiki' dir.Kundalini Reiki kullanımı son derece kolay, 5-10 dakika kadar uygulamanın yeterli olduğu etkili bir şifa sistemidir. Temeli vücuttaki enerji kanallarının şifasal açılması ve chakra' ların dengelenmesine dayanır. Nentatsu-Ho (niyet) ederek kendimize yada başkalarına şifa vermeye dayanan bir öğretidir. Kişisel problemleri dengelemede etkilidir.

Kundalini Reiki' nin kurucusu Mr.Ole Gabrielsen tarafından dünyaya tanıtılmıştır. Mr.Ole Gabrielsen Danimarkalı bir Meditasyon Master' ıdır. Mr.Ole Gabrielsen ile Master Kuthumi' nin yaptığı çalışmalar ve ruhani bilgi alışverişleri (Spritüel yaşanmış deneyimler) sonucunda Kundalini Reiki tekniği doğmuştur. Şu ana kadar Kundalini Reiki uygulayıcıları bunun büyük faydalarını görmüşlerdir ve tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.KUNDALİNİ NEDİR? Temel olarak, Kundalini' nin anlamı güvenli, kesin tedavi kanalı ve chakra' ların dengelenmesinin sağlanması, ve enerjinin dünyasal girişimini kazanırsınız. Kök Chakra, aracılığıyla yapılan bu çalışmada kundalini enerjisinin aktarımı uyulmamayla yapılmaktadır. Kundalini enerjisi daima Kundalini ateşini harekete geçirir. Daha sonra enerjinin dönüşümü tüm beden üzerinde yol alır, kişi enerji değişimine baştan başa adapte olur ve Tepe Chakra' dan çıkışı sağlanır.

Bu enerji deviniminin izlediği değişimsel yol Tepe Chakra' dan başlar ve tepe de son bulur. Kundalini açılımı zaman, periyot, chakra' ların komple dengelenme ve arınması, vücuttaki enerji değişiminin devinimi, kundalini enerjisinin kazanılması ile son bulur. Enerjiye kim sahip olmak isterse; problemleri ve hataları kundalini izler, yada diğer problemler ile birlikte kundalini enerjisi dengesizleşir, bu kişiler çoğunlukla kundalini reiki' den yardım almalıdırlar. Her kim ki ilginç gelen ve Kundalini Reiki' yi öğrenmek isterse, Kundalini Reiki 1. seviye ile daima,bir yandan diğer yana devinim ve diğer sistemlerine sahip olmalıdır. Kundalini Reiki 1-2-3 uzaktan alınabilir, uzun süreli uyumlama gerektiren bir kurstur. Uyumlama araları çok açılmamalıdır. Bağlantısı yapılmalıdır,uzaktan el kullanım pozisyonları, uzak mesafelere bağlantılar belirginleşmelidir.

KUNDALINI REİKİ EĞİTİMİ Kundalini Reiki eğitimi Aynı Usui Reiki eğitimindeki gibi inisiyasyonla gerçekleşen bir eğitimdir. Kundalini Master' ının eğitimi alan kişiyi Kundalini reiki enerjisine uyumlaması gerekmektedir. Bu enerji de Reiki enerjisi gibi inisiyasyondan geçmeden kullanılamaz.Kundalini Reiki sistemi üç aşamalı eğitimden oluşmaktadır. Kundalini Reiki 1 : Birinci aşamada uzaktan şifacılık, bağlantılarla değişim ve Reiki enerji aktarımı yapılır. Aynı zamanda Kundalini enerjisine uzak mesafeler için hazırlanmak söz konusudur. Kundalini Reiki 2. için tepe, kalp, el Chakra' ları dengelenir, kuvvetlendirilir.

Komple uzaktan bağlantılı şifacılık gücü kazanılır. Ve uzaktan iyileştirmek aralıkları işlenir. Kundalini Reiki 1. Seviyesi Usui 1-2-3 seviyesinden daha kuvvetlidir. Birinci inisiyasyonla verilen eğitimdir. Bu inisiyasyonda şifa kanalları ve Chakralar dengelenir,beden Kundalini 2. seviye için hazırlanır. İnisiyasyonda kazanılan kundalini enerjisi oldukça güçlüdür ve kişinin enerji kanallarını son derece yoğun etkiler. Usui Reiki 1,2,3 inisiyasyon' larına eş değer bir etkisi vardır. Bu inisiyasyonla birlikte eğitimde şifa teknikleri, uzağa enerji gönderimi öğretilir. Toplam 25 dakika süreli bir inisiyasyondur.Kundalini

Reiki 2 : Reiki değişimini takviye eder. Kundalini uyanır, enerjiyi devinim yaparak gönderme kanalı kesin ve nazikçe açılır, Kundalini ateşinin ışığı, İlk olarak göbek chakra üzerinde hazırlanarak belirginleşir, Bütün Kundalini' nin yükselişi Kundalini Reiki 3. gerçekleşir. Daima özel meditasyonla hareketini korur. Bu meditasyonu yapmak, zamanı kısaltır, enerjiyi yükseltir, Kundalini ateşini harekete geçirir ve Kundalini enerjisini yükseltir. Bu yöntem tüm chakra' lar ve enerji sistemlerini aydınlatır, arındırır, temizler ve yükseltir. Kundalini Reiki 1. seviyeden minimum iki gün sonra alınabilir İkinci inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, kundalini uyandırılır ve kundalini ateşi yakılır. Ana enerji kanalının açıldığı bu inisiyasyonda Kundalini Göbek Chakra' sına ulaşır.

Öğretilen özel bir meditasyon ile çok kısa zamanda Kundalini ateş enerjisi yükseltilir. Sonuçta bütün Chakralar dengelenir ve arınır, enerji sistemi aydınlatılır. Beden Kundalini Reiki 3. seviye için hazırlanır. Kundalini Reiki 2. seviye, Kundalini Reiki 1. seviye' den en az 2 gün sonra verilmelidir. Toplam 25 dakika süren bir inisiyasyondurKundalini Reiki 3 (Kundalini Reiki Master): Reiki değişiminin en yüksek geçit noktasıdır. Boğaz, Göbek, Hara çizgisi ve chakra üzerlerinde dengelenme ve arınma sağlar. Kundalini ateşi kuvvetlendirici ve yoğun yükseliş sağlayıcıdır. Tepeden çıkar, Kundalini' nin tüm yükselişi enerji sistemince gerçekleştirilir. Kristaller ve diğer objeler ile çalışılır. Yapılan işlem Reikinin devinimini sağlar. Kundalini Reiki 2 den minimum on gün sonra alınabilir. Kundalini Reiki Master' lık seviyesidir. Bu seviyede bütün Chakralar dengelenir, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir.Kundalini ateşi tepe Chakra' ya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir. Kundalini 2 inisiyasyonun' dan en az 5 --10 gün sonra yapılmalıdır. Toplam 25 dakika süren bir inisiyasyondurEvrensel yaşam enerjisinin daha ileri seviyesine kundalini reiki denir bu enerjinin daha ileri seviyeleri enerjinin tamamlayıcılarıdır.

Bu tekniği daha ileri seviyelerle yükseltmek mümkündür. kundalini reiki kullanımı kendinize ve uzağa gönderme metodu kısaca şöyledir.Avucunuzun içine parmağınızla konuyu kişinin ismini 3 kere söyleyerek yazın.Kendiniz için örneğin: öfekelenmemek için yazın.goşha duruşu ellerde karıncalanma ve ısınma bitene kadar almış olduğunuz reiki ismini ve seviyesini söyleyerek gönderin

alıntıdır
sevgiler
nurcann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 22-11-11, 05:27   #2 (permalink)
TECRÜBELİ ÜYE
 
Üyelik tarihi: 16-11-11
Mesajlar: 1.528
Konular: 0
birkul is on a distinguished road
Standart

faydalı bir konu teşekkür ederiz emeğinize sağlık
birkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 22-11-11, 06:11   #3 (permalink)
TECRÜBELİ ÜYE
 
Üyelik tarihi: 19-11-11
Mesajlar: 1.534
Konular: 0
varol is on a distinguished road
Standart

teşekkürler elinize sağlık site ve konular çok faydalı
varol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 29-11-11, 03:07   #4 (permalink)
ÖZEL ÜYE
 
nurcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16-08-11
Mesajlar: 4.200
Konular: 1624
nurcann is on a distinguished road
Standart

ben teşekkür ederim arkadaşlar güzel yorumlarınız için
nurcann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 09-12-11, 19:00   #5 (permalink)
TECRÜBELİ ÜYE
 
Üyelik tarihi: 09-12-11
Mesajlar: 1.186
Konular: 0
ravza is on a distinguished road
Standart

selamlar olsun herkese bende aranıza katıldım konular harika
ravza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 10-12-11, 02:43   #6 (permalink)
ÖZEL ÜYE
 
nurcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16-08-11
Mesajlar: 4.200
Konular: 1624
nurcann is on a distinguished road
Standart

dilekduası na hoşgeldiniz iyi forumlar dilerim
nurcann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiketler
kundalini reiki

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı

Hizli Erisim


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 17:08.


Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımları iletişim bölümünden bizlere bildirebilirsiniz