Tekil Mesaj gösterimi
Okunmamış 17-11-14, 04:57   #1 (permalink)
zeinarda
ziyaretçi

Konular: 6
Standart Kainatın Sahibinden Kullarına

Kainatın Sahibinden Kullarına

İsra Suresi (78/82.ci ayetler)

Bismillahirrahmanirrahim

Ekımis salâte li dulûkiş şemsi ilâ gasekıl leyli ve kur’ânel fecr, inne kur’ânel fecri kâne meşhûdâ.
Ve minel leyli fe tehecced bihî nâfiletel leke, asâ ey yeb’aseke rabbuke makâmen mahmûdâ.
Ve kul rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrece sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ.
Ve kul câel hakku ve zehekal bâtıl, innel bâtıle kâne zehûkâ.
Ve nunezzilu minel kur’âni mâ huve şifâun ve rahmetun lil mu’minîne ve lâ yezîduz zâlimîne illâ hasârâ.(Amin)

Anlamı…

Güneşin batıya kaymasından, gecenin karanlığına kadar, gereği üzere namazı kıl, bir de sabah namazını kıl. Çünkü sabah namazında, gece ve gündüz melekleri hazır bulunur.

Gecenin bir kısmında da sadece sana mahsus bir nafile olmak üzere uykudan kalk, Kur’ân ile teheccüd namazı kıl, Rabbinin seni bir makam-ı mahmuda göndermesi kesindir.

Ey Muhammed! De ki: “Rabbim! Beni, takdir ettiğin yere gönül rahatlığı ve huzur içinde koy ve çıkacağım yerden de dürüstlükle ve selametle çıkmamı sağla. Bana katından yardım edici bir kuvvet ver.”

Ey Muhammed! De ki: “Hak geldi, batıl yok oldu. Elbette batıl yok olmaya mahkumdur.”

Biz Kur’ân’dan, iman edenler için bir şifa ve rahmet kaynağı olan âyetler indiriyoruz. Zalimlerin de ancak zararını artırır.

Amin…
-