Tekil Mesaj gösterimi
Okunmamış 21-11-11, 06:13   #1 (permalink)
nurcann
ÖZEL ÜYE
 
nurcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16-08-11
Mesajlar: 4.200
Konular: 1624
nurcann is on a distinguished road
Standart Ölüme Yakın Deneyim

Ölüme Yakın Deneyim

Dünya üzerinde milyonlarca insan bir şekilde ölüme yakın deneyim yaşamıştır. Ancak ölüme yakın deneyim yaşayanların bir kısmı yaşadığının adını koyamaz. Çoğu insan da yaşadığı bu deneyimi başkalarıyla paylaşmaz.Paylaşamaz.

Kimi yaşadığı deneyimin ÖYD (ölüme yakın deneyim) olduğundan habersizdir.Kimi ise bu deneyimi akıldan çıkmayan bir rüya gibi görür.Bir kısım insan ise yaşadığı deneyimi anlattığı takdirde alay edilmekten korkar yada kendileriyle bu konuda alay edilmiş olduğu için susar.

Ancak ölümden dönen binlerce insanı inceleyen araştırmacılar ölüme yakın deneyimlerin dokuz karakteristik belirtisi olduğunu tespit etmişler.

1- Ölmüş gibi hissetmek
2- Acı duymamak ve huzur. Kişide ölüme karşı korku duymamaya başlar.İçini huzur doldurur.
3- Bedenin dışına çıkmak. Yukarıdan kendi bedenine bakabildiğini fark eder , kendisine yapılan müdaheleleri izler
4- Tünel deneyimi. Kişi kendisini bir tünelin içine çekiliyormuş gibi hisseder.Tünelin öbür ucunda çok parlak bir ışık vardır.


TÜNEL5- Işık saçan insanlar. Tünelin sonunda kişiyi ışıktan insanlar karşılar. Bu insanları tanımasa da sevgi dolu olduklarını bilirler. Bazı dinlerde bu insanların Mesih, inandığı dinin peygamberi,melek veya yardımcı ruhlar, arkadaşlar olarak tanımlama eğilimi vardır.

6- Işıktan varlık ÖYD yaşayan kişiye çok yoğun sevgi ve mutluluk verir.
7- Hayatı yeniden gözden geçirmek
Işıktan varlığın yardımıyla kişi hayatını yeniden gözden geçirir.Yaptığı iyi ve kötü her şeyi tekrar hatırlar.
8- Geri dönüşe gönülsüz olmak Bu noktada kimi ÖYD yaşayanlara geri dönmek isteyip istemediği sorulur.Ama kişi hayır dese de kişiye geri dönmesi gerektiği söylenir.
9- Kişilik değişimi.

ÖYD yaşayan kişilerde 8-10 yıllık vadeler içinde olumlu kişilik değişiklikleri gözlemlenmiş. En önemli değişim ise kişi intahar sebebiyle bile bu deneyimi yaşamış olsa, hayata ve getirdiklerine değer verir olmaları ve rtık ölümden eskisi gibi korkmamaları. Bu deneyimlerin tamamı paranormal deneyimlerdir
Acaba siz de ölüme yakın deneyim yaşayanlardan mısınız?.

alıntıdır
sevgiler
nurcann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-