Dilek Duası  

Go Back   Dilek Duası > DİLEKDUASI EVRENSEL ENERJİLER > Yoga Ve Meditasyon Konuları

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tesirli Korunma Vefki dilekduasi VEFK İLMİ VE TILSIMLAR 13 19-08-20 11:27
Şeytandan Korunma Duası dilekduasi Korunma Duaları 10 27-02-17 12:29
Felaketlerden Korunma Duası dilekduasi Korunma Duaları 6 19-01-14 00:23
Kötülüklerden Korunma Duasıdır dilekduasi Korunma Duaları 6 28-11-13 12:28
Aurasını Görme Tekniklerini Öğrenelim nurcann Aura Ve Çakra Konuları 6 17-11-12 17:26

Yeni Konu aç Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 21-11-11, 22:55   #1 (permalink)
ÖZEL ÜYE
 
nurcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16-08-11
Mesajlar: 4.200
Konular: 1624
nurcann is on a distinguished road
Standart Psişik Korunma ve Rahatlama Tekniklerini Öğrenelim

Psişik Korunma ve Rahatlama Tekniklerini Öğrenelim

Psişik Korunma ve Rahatlama Teknikleri hakkında öğrenmek istedikleriniz burada sevgili dilekduası.com üyelerimiz

Güzel Bir Anıya Dönmek

Bunun oluşabilmesi için gevşemiş durumda bulunmalısınız. Size mutluluk vermiş olaylardan birini hatırlamak için birkaç saniye düşünün. O anın bütün ayrıntılarını hatırlayın. O duyguları, yeniden bedeninizde tecrübe etmeye başladığınızı yavaşça görün. Gevşeyin, bilgelik dolu sıcak gülümsemenizi takının ve bırakın tecrübenin sıcaklığı her yanınızı sarsın. Tam bir sakinlik içinde, o yüce güzellik anlarını hatırlayın.

Sallanmak

Kendi kendinizi iyice sallamanız, üzerinize yapışmış kötü enerjileri serbest bırakır. Sallanın, gerinin, atlayın, sıçrayın, etrafta dolaşın. Fiziğinizi bütün olarak hareket ettiren ve oynatan bir şeyler yapın. Kendinizi kısa bir süre sonra iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz.

İlginç Sesler Çıkarmak

Rahatlatıcı bazı ilginç sesler çıkarmak etkili bir yöntemdir. Bağırmak, soluyarak konuşmak ve inlemek eskiden beri uygulanan gerilim atma yöntemleridir.

Suyun Gücünden Yararlanmak

Suyun, negatif enerjilerden kurtarmakta üstünlüğü tartışılmaz. Su, bedenimize yapışmış psişik tortuları temizleyen, yıkayan ve süzen, enerjiyi hareket ettiren bir akışkandır. Sıkıntılı bir toplantıdan izin isteyerek birkaç dakika ayrılıp, ellerinizi yıkamanız sıkıntıyı üzerinizden atmanıza çok yardımcı olacaktır. Tartışma ve kavgaların ardından duş almak ya da banyo yapmak da çok etkili bir yöntemdir.

Havanın Gücünden Yararlanmak

Günün olumsuz enerjilerinden kurtulmak için havanın gücünden de yararlanabilirsiniz. İşten döndüğünüzde ilk işiniz üzerinizdeki giysileri çıkartıp ya çamaşır makinesine atmak ya da silkelemek olsun. Sonra iyice gerinin, sallanın, banyo yapın ya da temiz havaya çıkın. Tütsü yakıp, dumanını vücudunuzda gezdirmenizde etkili olacaktır. İş saatleri sırasında çok bunaldığınızda elinizdeki işi bırakıp çok kısa bir süre de olsa açık havaya çıkmanız size çok iyi gelecektir. Yeniden işinizin başına döndüğünüzde size sıkıntı veren durumlarla daha iyi baş ettiğinizi hissedeceksiniz.

Dualar

Dualar, insanları rahatlatıcı özellik taşırlar. İnsanlara inanarak okunduklarında büyük oranda pozitif enerji akışı sağlarlar. Kendinizi kötü hissettiğinizde dua sizi olumlu enerjilerle dolduracak önemli bir yöntemdir. Sözün gücünü hissetmede, insan psikolojisinde, telkin çok önemli bir rol oynar. Sizi olumlu sözleriyle avutan bir dost da bu konuda aynı yararı sağlayacaktır. Size önerimiz, sürekli olarak olumsuzluklardan ve aksiliklerden söz eden insanlardan mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışmanızdır. Unutmayın enerjiler bulaşıcıdır.

Sevginin Gücünü Hissetmek

En sıkıntılı anlarınızda en sevdiklerinizi aklınıza getirin. Hatta bir kâğıt alarak isimlerini tek tek yazın. Her yazdığınızın üzerinde bir süre sevgiyle düşünün. Eşim, çocuğum, kedim, Tanrım, dünya,vb.

Düşmanları Bile Sevgiyle Düşünmek

Kolay değil ama en nefret ettiğiniz insanı, sadece bir dakika da olsa sevgiyle düşünebilmeniz, emin olun ki sizi çok rahatlatacaktır. Hatta ona sevginizi gönderdiğinizi bile imgeleyebilirsiniz. Unutmayın ki hayatta ne ekerseniz onu biçersiniz. Düşmanınıza bile sevgi duymayı başarırsanız, alacağınız daima sevgi ve Tanrısal ödüller olacaktır.

Meditasyon Yapmak

Meditasyon çok etkili bir rahatlama yöntemidir. Çok sevdiğiniz bir müziği dinlemek, çocuğunuzu sevmek, bulutları seyretmek, sevdiğiniz bir kitabı okumak kısacası; size sevgi dolu ruhsal bir tatmin yaşatan her şey bir meditasyondur. Ama illaki kendi içinize yönelerek meditasyon yapmak istiyor fakat yoğunlaşamıyorsanız şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

Odanızı rahatlatıcı ve sevdiğiniz bir müzik doldursun.
Aroma yağları kullanın. Eğer isterseniz üçüncü gözünüze, iki kaşın arasına, nane yağı da sürebilirsiniz.
Yüksek benliğinizi çağırın. Yüksek benliğinizin geldiğini ve sizi koruyucu bir ışıkla kuşattığını imgeleyin. Bu ışığın tüm vücudunuzu sardığını düşlerinizde canlandırın. Eğer isterseniz, inancınıza göre sizi koruduğuna inandığınız duaları da okuyabilirsiniz.
Kendinize, üzerinde rahatça oturabilecek büyüklükte bir yer örtüsü hazırlayın ve meditasyonlarınızı daima bu örtünün üzerinde yapmaya özen gösterin.
Kendinizi en rahat hissettiğiniz biçimde oturun veya uzanın. Vücudunuzdaki kasların gevşediklerini hissedin. Bu gevşemeyi ayaklardan veya başın en tepe noktasından başlayarak yapabilirsiniz. Hangi yönden başlarsanız başlayın başladığınız yönün sırasını takip edin. Örneğin baştan başladıysanız, alnın, yanakların, boynun, omuzların gevşediklerini imgeleyin.
Aşağıdaki şekilde, bir alıştırma yapmanız da yoğunlaşabilmenizde yardımcı olacaktır: Gözlerinizi kapayıp gevşeyin. Derin soluk alın. Bedeninizdeki tüm gerilimin, dışarıya akmasına izin verin. Birkaç dakika boyunca hiç direnç göstermeden enerjilerin size tamamen nüfuz etmelerine izin verin. Sonra şu onaylamaları birkaç kez sessizce tekrarlayın:
“Ben ışığım
Ben sevgiyim
Ben yolum, gerçeğim ve hayatım
Ben açık kapıyım
Ben benim”


Yaşadığınız Mekandaki Negatif Enerjileri Temizleme Yöntemleri

Hazırlık

Kendinizi sakin bir şekilde yoğunlaştırın. Odaya gidin ve sessizce oturun. Kendinizi gevşetin, topraklayın ve nefesinizi rahat bir ritme getirin. Sonra sakinleşince o yeri hissedin. Sanki canlı ve şuurluymuş gibi o yeri selamlayın. Gözlerinizi açın ve yavaşça etrafınıza bakın.Tabanın, duvarların ve tavanın durumuna dikkat edin. Her şeyi algılayın .Eğer bir evi temizliyorsanız ve zamanınız da varsa, her odada sessizce oturun ve aynı işlemi uygulayın. Şayet vaktiniz yoksa, bir tek odada oturun sonra yavaş yavaş bütün evi dolaşın. Her köşeye ve deliğe bakın. Her dolabı ve kapıyı açın. Tavan arasına ve merdivenlerin altına bakın. Bunları yaparak, sizin ya da bir başkasının çalıştığı veya oturduğu yere tamamen farkındalığınızı taşıyorsunuz. Bu yarım saatlik bir yatırımdır, fakat çok rahatlatıcı ve destekleyici yararlar getirir.

Titreşimler

Titreşimi dikkatli şekilde oluşturmak, fiziksel temizliğe yardımcı olabilir. Ayakları yere vurmak iyidir; yere ve duvarlara vurmak da öyle. Perdelerin, yatakların, yastıkların ve minderlerin tozlarını sopayla iyice alın. Özellikle koltuk grupları titreşimleri tutarlar. Eğer mümkünse, bütün pencereleri açın, sandalyeleri sallayın ve koltukları silkeleyin.

Tuz

Tuzun, odadaki sıkıntılı ve ağır titreşimleri içine çekmede şaşırtıcı özelliği bulunmaktadır. Odadaki negatif atmosferi içine çekmesi için düzenli olarak odaya birkaç günde bir, bir kase tuz koyun. Evinizde veya bulunduğunuz ortamda tartışma gerçekleşmişse ve zorlu konuklarla uğraşmışsanız, tuzu mekânın içinde gezdirmeniz de işe yarar. Tuzun bu tür durumlardaki yararlarını şaşırtıcı biçimde hissedebilirsiniz.

Kokular

Bazı kokuların negatif enerjiyi temizlemekte mükemmel bir etkileri vardır. Nane, lavanta, çam bu kokuların başında gelir. Doğuda en fazla kullanılan sandal otudur. Tütsü yakmak da çok yararlı sonuçlar yaratır.

Atmosferi dengeleme

Sizin için dört elementten birini simgeleyen bir eşya alın ve mekânın dört köşesine koyun. Eğer "L" şeklinde bir yerse cisimleri dört köşeye bırakın ve dikdörtgen simetrisine aldırmayın.

Toprak için küçük bir kap tuz, taş, kristal veya toprak da kullanabilirsiniz. Su için, bir bardak su , hava için de, havayı temsilen yükselen dumanıyla yanmakta olan tütsü veya bir tüy ya da yelpaze kullanabilirsiniz. Ateş için mum veya gaz lambası en uygun olanlardır. Çıplak alev kullanmanın mümkün olmadığı yerlerde bir parça kırmızı saten kumaş da kullanılabilir. En iyisi bu cisimlerin en az birkaç saat hatta birkaç gün o mekânda bırakılmasıdır. O dört eşyayı topladıktan sonra, tuzu ve suyu lavaboya dökebilir ya da bahçeye serpebilirsiniz.

Yaratıcı İmgeleme Tekniklerini Uygulayın

Yaşamınızı düşüncelerinizin yönettiğini kabul edin. İyi düşünürseniz iyilikle, kötü düşünürseniz kötülükle yüzleşirsiniz. Yaratıcı imgelemede esas olan, herkesin ortak iyiliği için bir şeyleri istemektir. Yaşamınızda olmasını istediğiniz, sizi rahatlatacağını düşündüğünüz bir şeyi gerçekleştirmek için:

Hedefinizi belirleyin. Ne istediğinize kesin olarak karar verin. Net bir fikir ve görüntü yaratın. Gerçekleşmesini istediğiniz şeyi ya da durumu olmasını istediğiniz biçimiyle hayalinizde canlandırın. Hatta hayalinizde bu durumun sevinç, heyecan ve güzelliklerini yaşayın.
Sık sık olmasını istediğiniz şeyin üzerine odaklanın. Bu durumu sıklıkla zihninizde canlandırın. Arzuladığınız şeyin üzerine, gün içinde tam ve net ama hafif ve yumuşak biçimde hırslardan arınmış olarak odaklanın.
Odaklanmalar sırasında tamamıyla olumlu enerjilerle dolu olduğunuzdan emin olun. İsteğinize, pozitif enerji yükleyin.
Hedefinize odaklandığınızda, onunla ilgili yüreklendirici olumlu şeyler düşünün.
Bu tür bir çalışma yaptığınızda şu cümleleri söylemeyi ihmal etmeyin:

"Bu ya da daha iyi bir şey, şimdi benim için ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği adına, tümüyle doyum verici ve uyumlu yollarla gerçekleşiyor."

Olmasını istediğiniz şey gerçekleşene veya siz onun gerçekleşmesi konusundaki isteğinizi yitirene kadar bu yöntemleri uygulamayı sürdürün. Hiçbir zaman başarısız olduğunuzu aklınıza getirmeyin. Unutmayın, denemekten vazgeçmek dışında başarısızlık yoktur.

alıntıdır
sevgiler
nurcann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 22-11-11, 05:21   #2 (permalink)
TECRÜBELİ ÜYE
 
Üyelik tarihi: 16-11-11
Mesajlar: 1.528
Konular: 0
birkul is on a distinguished road
Standart

faydalı bir konu teşekkür ederiz emeğinize sağlık
birkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 22-11-11, 06:08   #3 (permalink)
TECRÜBELİ ÜYE
 
Üyelik tarihi: 19-11-11
Mesajlar: 1.534
Konular: 0
varol is on a distinguished road
Standart

teşekkürler elinize sağlık site ve konular çok faydalı
varol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 29-11-11, 03:11   #4 (permalink)
ÖZEL ÜYE
 
nurcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16-08-11
Mesajlar: 4.200
Konular: 1624
nurcann is on a distinguished road
Standart

ben teşekkür ederim arkadaşlar güzel yorumlarınız için
nurcann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 09-12-11, 18:56   #5 (permalink)
TECRÜBELİ ÜYE
 
Üyelik tarihi: 09-12-11
Mesajlar: 1.186
Konular: 0
ravza is on a distinguished road
Standart

selamlar olsun herkese bende aranıza katıldım konular harika
ravza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 10-12-11, 02:39   #6 (permalink)
ÖZEL ÜYE
 
nurcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16-08-11
Mesajlar: 4.200
Konular: 1624
nurcann is on a distinguished road
Standart

dilekduası na hoşgeldiniz iyi forumlar dilerim
nurcann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 17-11-12, 17:25   #7 (permalink)
TECRÜBELİ ÜYE
 
SUMASALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 30-09-12
Mesajlar: 1.478
Konular: 421
SUMASALI is on a distinguished road
Standart

tesekkürler....
__________________
''yâ leytenî küntü turâbâ"
" keşke toprak olsaydım "...
SUMASALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı

Hizli Erisim


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:24.


Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımları iletişim bölümünden bizlere bildirebilirsiniz